Сабарів. Протистояння. 02-08-2017

02-08-2017 Голова Республіканської партії Ігор Володимирович Паризький дізнавшись про проблеми громади Сабаріва, Вінницької області, приїхав на зустріч з громадою.

Громадські активісти поскаржились, що у Сабарові, без узгодження з громадою, і з чисельними порушеннями будівельних і адміністративних норм і правил, керівництво міста Вінниця, почало організацію кладовища на земельній ділянці, яка прилягає до Сабаріва. На цій земельній ділянці без відповідних дозвільних документів розпочались земельні роботи, а саме зняття верхнього шару землі (чорнозему), який почали вивозити в невизначному напрямку. Вияснити підґрунтя і наявність дозвільних документів на будівельні роботи, які розпочались на ділянці, представникам громади не вдалось, оскільки на них було вчинено збройний напад групою людей. Активісти стверджують, що керувала цією групою особа схожа на Василя Гайовика, начальника департаменту муніципальної поліції Вінниці. В результаті нападу двоє представників громади отримали поранення предметами схожими на бейсбольні біти і ключки для гольфу. Фото і відео матеріали розміщені на сторінках у соціальній мережі Фейсбук: “Свідомий Сабарів” і “Квітучий Сабарів”.

Далі, активісти поскаржились на те, що на звернення громадян керівництво міста Вінниця відреагувало тим, що до Сабаріва було відряджено загони муніципальної поліції і підрозділів поліції спеціального призначення “Гепард” і “Вінниця”, які вчинили спробу розгону громадян. Ці дії керівництва Вінниці спричинили обурення громади Сабаріва і організацію протистояння свавіллю можновладців. Ситуація ускладнилась тим, що місцевий депутат Васильев Володимир Петрович став на сторону керівництва Вінниці, відмовився від виконання своїх обов’язків і ховається від представників громади Сабаріва.

Під час візиту Ігоря Володимировича Паризького до Сабаріва на полі біля місця зняття ґрунту під охороною поліцейських муніципальної поліції та підрозділу “Гепард” було виявлено екскаватори, трактори з причепами, вантажні автомобілі – самоскиди МАЗ.

Крім правопорушень, пов’язаних з неправомірним освоєнням земельної ділянки, громадяни Сабаріва поскаржились на наступні правопорушення які спричинені неправомірними діями або бездіяльністю з боку керівництва Вінниці:

  1. В Сабаріві закрилась єдина аптека. Зараз в Сабаріві немає аптеки.
  2. Звільнився місцевий дитячий лікар і зараз немає куди звернутись з дитиною за медичними послугами.
  3. Єдиний автобусний маршрут №11 з Сабаріва возить пасажирів до диспансеру, де їм потрібно робити пересадку. Потрібен маршрут до вокзалу і взагалі потрібні додаткові автобуси.
  4. З Вінниці до притулків для тварин, які розташовані в Сабаріві, звозять бродячих собак, яких відпускають на волю. Собаки гуртуються в стаї і нападають на людей. Більш як дві особи, яких ми зустріли на мітингу, були покусані собаками, звернулись до служби швидкої допомоги і проходили відповідне лікування.
  5. На виробничому підприємстві “АВІС”, розташованому в Сабаріві, шкідливі викиди роблять самовільно зроблені ями, в колектори стічних вод та просто на поля. Екологічна служба штрафує підприємство на незначні суми (біля 1000 грн.) і ці порушення продовжуються.
  6. В Сабаріві немає своєї школи, свого дитячого садка і взагалі ніякої розважальної та торговельної інфраструктури.
    Активісти заявляють, що на звернення громадян з проханнями і скаргами, керівництво Вінниці і безпосередньо директор департаменту комунального господарства Ніценко Володимир Миколайович заявляє, що адміністрація міста буде щось робити лише за умови, якщо місцева громада піде на поступки у вирішені адміністративних завдань в Сабаріві та зокрема організації кладовища.

Вислухав представників громади, Ігор Володимирович Паризький прийняв ряд невідкладних рішень, надав співробітникам Республіканської партії розпорядження що до вирішення невідкладних проблемних питань активістів Сабаріва, та зробив перед громадою декілька заяв. Зокрема Ігор Володимирович заявив, що Республіканська партія не покине громаду Сабаріва у біді та зробить все можливе для швидшого вирішення проблемних ситуацій, що склались.

Send a Comment